قالیشویی البرز

چطور لکه های قدیمی قهوه را پاک کنیم؟

14 دیدگاه

22 فروردین 1400


۶ روش از بین بردن لکه قهوه از روی لباساگرچه نوشیدن قهوه بسیار خوشایند است، اما ممکن است لکه قهوه روی لباس، به‌خصوص یک لباس روشن و دوست داشتنی، ناخوشایند به نظر برسد. اما ما توصیه می‌کنیم نگرانی را کنار بگذارید، چرا که از بین بردن لکه قهوه روی لباس، همچون لکه‌های دیگر بسیار ساده است و تنها به کمی تجربه و صبر و حوصله نیاز دارد.در این مقاله ۶ روش از بین بردن لکه قهوه از روی لباس سفید و رنگی را بریتان معرفی کردیم تا یک روش مناسب را انتخاب کنید و برای همیشه با لکه قهوه روی لباس وداع کنید و لباس خود را همچون روز اول نو سازید.

۱٫ لباس را به خشکشویی بسپاریداحتمالاً روش اولی که می‌خواهیم در این مقاله برای پاک کردن لکه قهوه روی لباس معرفی کنیم، کمی شما را متعجب کند. اما توصیه می‌کنیم اگر در پاک کردن لکه روی لباس تجربه ندارید یا در انجام این کار تردید دارید، حتماً آن را به یک خشکشویی معتبر بسپارید.برخی از لکه‌ها در صورتی که به اشتباه پاک شوند، ممکن است جای لکه برای همیشه روی لباس باقی بماند. همچنین هر گونه اشتباه در پاک کردن لکه قهوه روی لباس، باعث ماندگاری آن می‌شود. از این جهت بهتر است پیش از آنکه لباس خود را برای همیشه از دست بدهید، از یک کارشناس خشکشویی کمک بخواهید.این روزها بدون صرف زمان یا هزینه اضافه، کارشناسان خشکشویی آنلاین لباس‌هایتان را از محل تحویل می‌گیرند، آن‌ها را لکه بری می‌کنند و لباس تمیز، اتوکشیده و بدون هیچ گونه لکه یا اثر لکه‌ای را با سرعت و کیفیت بالا به شما تحویل می‌دهند.

۲٫ آب و صابون لکه قهوه را پاک می‌کندساده‌ترین روش پاک کردن لکه قهوه از روی لباس، استفاده از آب و صابون است. این ترکیب ساده را می‌توانید در خانه پیدا کنید و بدون نیاز به کار اضافه‌ای، لکه را پاک نمایید. با این حال هر چه لکه تازه‌تر باشد، نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی لباس آسان‌تر خواهد بود.ابتدا مقداری صابون را با آب ولرم مخلوط کنید. سپس لکه قهوه لباس را داخل ترکیب آب و صابون قرار دهید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید. در صورتی که لکه قهوه پاک شد، می‌توانید لباس را به روش معمول بشویید.با این حال در صورتی که جای لکه قهوه روی لباس باقی مانده است، توصیه می‌کنیم ظرف آب و صابون را عوض کنید و مرحله اول را دوباره تکرار نمایید تا در نهایت، اثری از لکه قهوه روی لباس باقی نماند.

۳٫ نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی لباس رنگی با مایع ظرف‌شوییمایع ظرف‌شویی یک لکه بر قوی برای لکه‌های رنگی است. در واقع هرگاه می‌خواهید لکه رنگی یا روغنی را پاک کنید، در استفاده از مایع ظرف‌شویی تردید نکنید. با این حال توصیه می‌کنیم اگر لباستان رنگ پس می‌دهد، از مایع ظرف‌شویی استفاده نکنید و به روش‌های دیگر مراجعه کنید.برای از بین بردن لکه قهوه از روی لباس رنگی، ابتدا مقداری مایع ظرف‌شویی را با آب ولرم ترکیب کنید. سپس قسمت لکه لباس را به مدت ۳۰ دقیقه داخل ظرف محلول آب و مایع ظرف‌شویی قرار دهید تا لکه به آرامی پاک شود.پس از پاک شدن لکه قهوه از روی لباس رنگی، لباس را به صورت معمول بشویید. اما در صورتی که جای لکه قهوه روی لباس رنگی باقی ماند، شما می‌توانید مقداری مایع ظرف‌شویی روی لکه بریزید و آن را با گوشه‌ای از لباس به اصطلاح بسایید تا جای لکه نیز پاک شود و اثری از آن روی لباس باقی نماند.

۴٫ پاک کردن لکه قهوه روی لباس سفید با سرکه سفیدسرکه سفید به عنوان یک پاک‌کننده قوی برای لکه روی لباس، به‌خصوص لباس سفید و روشن به کار می‌رود. از این جهت اگر می‌خواهید پاک کردن لکه قهوه روی لباس سفید را در خانه تجربه کنید، ساده‌ترین و بهترین ترکیب، سرکه سفید خواهد بود.ابتدا مقداری سرکه سفید را با آب ولرم ترکیب کنید تا کمی رقیق شود. سپس این ترکیب سرکه و آب را روی لکه قهوه لباس سفید بریزید یا روی آن اسپری کنید. توصیه می‌کنیم از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا لکه روی لباس پاک شود.در مرحله بعد، برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس سفید، آن را با آب ولرم بشویید. در صورتی که جای لکه روی لباس سفید باقی ماند، می‌توانید دوباره سرکه سفید روی آن اسپری کنید تا اثری از لکه باقی نماند. سپس لباس سفید را به روش معمول بشویید.

۵٫ از بین بردن لکه قهوه روی لباس با خمیردنداناز بین بردن لکه قهوه روی لباس با کمک خمیردندان اگرچه متداول و مرسوم نیست، اما اثر بخش خواهد بود. در واقع خمیردندان یک پاک‌کننده خانگی قوی و مؤثر برای پاک کردن لکه قهوه و لکه‌های رنگی از لباس است.نحوه از بین بردن لکه قهوه از روی لباس با کمک خمیردندان بسیار ساده است. ابتدا مقداری خمیردندان روی لکه قهوه بریزید و آن را با کمک یک مسواک بسیار نرم پخش کنید. سپس تا ۵ دقیقه صبر کنید و قسمت لکه‌دار لباس را با آب ولرم به خوبی بشویید. در صورتی که جای لکه قهوه باقی ماند، این روش را چند بار تکرار کنید. با این حال توصیه می‌کنیم از مسواک به آرامی استفاده کنید تا آسیبی به بافت لباس وارد نکند. سپس شما می‌توانید لباس را به روش‌های مرسوم بشویید.

۶٫ نحوه پاک کردن لکه قهوه روی لباس روشن با جوش شیرینجوش شیرین یک پاک‌کننده مؤثر لکه قهوه از روی لباس روشن است. در واقع اگر لکه قهوه روی لباستان خشک شده است یا می‌خواهید لکه قهوه را از روی لباس روشن پاک کنید، انتخاب جوش شیرین بسیار هوشمندانه خواهد بود.برای از بین بردن لکه قهوه روی لباس روشن، ابتدا لکه را کمی با آب ولرم خیس کنید. سپس مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید و از ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس خمیر جوش شیرین را با کمک یک قاشق به آرامی بردارید.در نهایت لکه قهوه‌ را با آب ولرم از روی لباس روشن بشویید. در صورتی که لکه قهوه روی لباس ثابت بود، این روش را بارها تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید و اثری از لکه قهوه روی لباس روشن باقی نماند.همچنین به یاد داشته باشید که پس از انجام اقدامات لازم برای لکه بری قهوه از روی لباس، می‌توانید آن را زیر نور خورشید قرار دهید. در واقع آفتاب کمک بسزایی در محو و کم‌رنگ شدن لکه قهوه روی لباس می‌کند.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.